Menu

Volný čas a kultura v jížních Čechách

Za každého počasí můžete i spolu se svými dětmi strávit aktivní dovolenou s využitím veškerých služeb, které Vám Hote Irská žízeň nabízí. Velká posilovna vybavená profesionálními stroji značky Grünn sport, Vám umožní posilovat všechny svalové partie, dále můžete v posilovně využít několik rotopedů a trenažerů, ping-pongový stůl, boxovací pytel, ale také větší prostor vhodný např. ke cvičení aerobiku ve skupině. Cvičit můžete i podle videa, protože v posilovně je větší televizor. Dále pak profi aparatura umožňující pouštět vlastní hudbu z telefou či CD a lze také zapojit externí mikrofon.

Volný čas můžete strávit relaxací v našem soláriu, vířivce či sauně.
V místnosti s videoprojekcí pak můžete sledovat sportovní přenosy, filmy nebo vlastní pořady.

Okolí hotelu:

V letním období můžete svůj volný čas trávit koupáním v několika nedalekých zatopených pískovnách, turistickými výlety, projížďkami na kole (hotel se nachází nedaleko poslední zastávky cyklostezky Praha – Vídeň před přejezdem do Rakouska, číslo turistické stezky 1011). Na podzim jistě rádi houbaři vyrazí do blízkých lesů, anebo si udělají výlet do Rakouska (lze i pro pěší). Pro zimní dovolenou je zase lákavá nabídka lyžování v Rakousku, kde jsou sjezdovky pro náročnější lyžaře i začátečníky. V okolí je rovněž několik běžeckých tras.

Jen 2 km od hotelu je tělocvična za 300 Kč / hodina bez DPH

Kultura

Oblast jížních Čech je kulturně bohatým místem. Jen 20km od hotelu se nachazí lázeňské a rekreační město Třeboň, které stojí za prohlídku. Jako dobrý relax se nabízí tamní rybníky, na kterých se dá vypůjčit lodička. A na oběd se můžete zastavit na místní rybu přímo z Rožmberka. Hodinu cesty od hotelu je vzdálen Český Krumlov, který je významným kulturním a turistickým místem jižních Čech. Středověké centrum města, které je zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO nabízí zábavu na celý den a odvážnější si mohou také sjet řeku Vltavu na raftech.

volný čas - zámek český krumlov